حمل و نقل زمینی

حمل و نقل زمینی (جاده ای)

حمل و نقل زمینی (جاده ای) به روشی از حمل و نقل بین المللی و داخلی کالا اطلاق می شود که در آن، برای حمل کالا از وسایل نقلیه‌ی سنگین و ماشین های مخصوص ترانزیت استفاده می شود. استفاده از قطار و خطوط ریلی از مصادیق حمل و نقل زمینی به حساب نمی آید، بلکه به این شیوه حمل و نقل ریلی گفته می شود. کامیون ها، وانت ها و انواع ماشین های سنگین با توجه به نوع و ابعاد اجناس، از کابین های مخصوص تعبیه شده برای باربری، استفاده می کنند تا از استحکام و اطمینان ارسال کالا مطمئن شوند .حمل و نقل زمینی یا جاده ای از روش های به صرفه در ارسال کالا برای صادرات یا واردات است. افرادی که در فرآیند ترابری کالا به شیوه زمینی(جاده ای) نقش دارند شامل راننده کامیون، فروشنده یا مسئول ارسال (شرکت فورواردر)، مشتری(تحویل گیرنده کالا) می‌باشد.
ترانزیت جاده ای نوعی واسطه برای تمام شیوه‌های حمل و نقل محسوب می شود. حمل و نقل زمینی (جاده ای) بین‌المللی دارای قوانین و مقررات گسترده‌تری نسبت به حمل داخلی کالا است. در حمل و نقل بین المللی عواملی از قبیل گمرک و مجوز ترخیص، قوانین و مقررات کشور مقصد، قوانین و مقررات کشور های مابین مبدا و مقصد، کالای مجاز در هر کشور، و هزینه های عوارض دخیل هستند. در حمل و نقل بین المللی با کنوانسیون های متعددی از جمله TIR و CMR، اینکوترم ها، تشریفات گمرک و ترخیص روبرو هستیم.
شرکت حمل و نقل بین المللی تک‌بار، با بیش از 45 سال تجربه در زمینه حمل و نقل زمینی (ایران- خارج از کشور) ارائه دهنده بهترین خدمات ترانزیت کالا می‌باشد. ارائه خدمات مشاوره، حمل با کانتینر و ترانزیت مواد نفتی با نفتکش از دیگر خدمات حوزه ی حمل و نقل زمینی (جاده ای) شرکت حمل و نقل بین المللی تک‌بار محسوب می شود. یکی از روش های بهینه‌سازی فرایند باربری استفاده از تجهیزات بارگیری مناسب از جمله تریلر کفی، تریلر تانکردار، کانتینر چادری و کانتینر یخچالی می باشد .از خدمات دیگر شرکت حمل و نقل بین المللی تک‌ بار می توان به کامیون فول، گروپاژ-خرده بار و یا حمل بارهای حجیم با کمرکش و بوجی کش مخصوص، از تمام کشورهای جهان به ویژه کشورهای اروپایی و ترکیه به تمام گمرکات کشور، اشاره نمود .