حمل و نقل هوایی

حمل و نقل هوایی

حمل و نقل هوایی سهم عمده ای در فعالیت تجاری کشورها دارد، به نحوی که غالباً به عنوان یکی از شاخص‌های رشد اقتصادی کشورها به شمار می‌رود. توسعه حمل و نقل هوایی با بهبود خدمات فرهنگی و اجتماعی، گسترش فعالیتهای اقتصادی، افزایش سطح اشتغال منطقه ای و توسعه گردشگری امروزه پیشرفت محسوس تری نیز داشته است. اکنون سرعت تغییرات و پیشرفت تکنولوژی هواپیمایی با توسعه تکنولوژی صنعت هواپیمایی، در برنامه ریزی های زیربنایی اجتناب ناپذیر است.
این شیوه حمل کالا بیشتر برای محمولات اورژانسی که با کمبود زمان روبرو هستند و یا ارزش کالایی آنها بسیار بالا است استفاده می شود. حمل هوایی برای حجم کالا یا وزن آن محدودیت‌هایی دارد. در کارگوها حمل کانتینرهای هوایی به شکل ویژه با ابعاد مخصوص بدنه هواپیمای باربری، تهیه شده و استفاده می شوند.
شرکت حمل و نقل بین المللی تک‌بار با داشتن قرارداد با خطوط معتبر هوایی، قادر به حمل تمامی محمولات از اقصی نقاط دنیا به فرودگاه‌های ایران است. همچنین این شرکت با کادری مجرب در فرودگاههای کشور توانایی دریافت قبض انبار و سایر مدارک ظرف مدت کمتر از 24 ساعت پس از رسیدن محموله هوایی به فرودگاههای کشور را داراست.